You need to set up the menu from Wordpress admin.
Gru 16, 2011
marcin

Dzień solidarności z Białorusią w Gorzowie

Wraz z radnym Pawłem Leszczyńskim zorganizowaliśmy wizytę Vitala Voronau, białoruskiego pisarza i opozycjonisty. W ten sposób wraz z Młodymi Demokratami uczciliśmy 30. rocznicę wybuchu stanu wojennego poprzez zorganizowanie w tym dniu Dnia Solidarności z Białorusią.

O godz 13:30 na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyła się debata „Co z tą Białorusią?”. Wzięło w niej udział ponad stu uczniów i studentów. Debata rozpoczęła się obejrzeniem klipu „Krótka historia Białorusi”, po czym Vital Voranau odpowiadał na pytania uczestników. Młodzi gorzowianie pytali o sytuację polityczną, warunki życia na Białorusi czy o wspólną historię naszych krajów. Nie zabrakło także pytań o stan wojenny oraz wsparcie Polski i Europy dla białoruskiej opozycji.

O 16:30 odbyła się symboliczna akcja solidarności z Białorusią. Uczestnicy akcji przemaszerowali pod katedrę, gdzie w sierpniu 1982 r. odbywały się demonstracje przeciw wprowadzeniu stanu wojennego. Zapalili tam pod upamiętniającym te wydarzenia białym krzyżem 30 zniczy ułożonych w białoruską flagę.

Wieczorem Vital wziął udział w spotkaniu opłatkowym gorzowskiego koła SMD.

Comments are closed.

Dyżury: Z uwagi na małe zainteresowanie moimi dyżurami zrezygnowałem z ich odbywania. Aby ułatwić dostęp do mnie zapraszam do kontaktu telefonicznego: 601 53 4321

Rada Miasta

Facebook

RAPORT Mama w Gorzowie

  • Facebook