You need to set up the menu from Wordpress admin.
Kwi 16, 2012
marcin

Refleksja po spotkaniu na PWSZ

Miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez prezydenta Gorzowa wraz z MG-6 w sprawie przyszłości regionu. Miała być bomba, nie wyszedł nawet kapiszon. Mimo to spotkanie uważam za niezwykle ważne i cenne.
Na początku głos zabrał prezydent Tadeusz Jędrzejczak, który przedstawił koncepcję wielkiego Gorzowa. Miałby on powstać poprzez połączenie wszystkich gmin zrzeszonych w MG-6 w jeden samorząd. 160 tyś mieszkańców, powierzchnia Szczecina, spójna komunikacja miejska, jeden wielki budżet… Świetne? Nie bardzo.
Też kocham Gorzów i chciałbym, aby był on jak największy. Jednak doświadczenie życiowe mówi mi, że nie ma dróg na skróty. Zakładając nawet, że okoliczni wójtowie i radni zgodziliby się na likwidację swoich gmin i włączenie do Gorzowa, to powstałby kolos na glinianych nogach. Już teraz miasto nie radzi sobie ze stanem dróg, infrastruktury edukacyjnej, utrzymaniem MZK. Jak więc poradzi sobie z problemami na tak rozległym obszarze? Nawet gdyby sobie radziło, to co będzie łączyło gorzowian z Santoczna, Krasowca, Ściechowa, Lipek Wielkich i Motylewa?
Odpowiedź na pytanie jak powinno rozwijać się miasto padła chwilę po wystąpieniu prezydenta. Pani Rektor PWSZ przedstawiając historię dochodzenia do Akademii Gorzowskiej negatywnie odniosła się do „politycznej” próby jej powołania przez polityków PiS. Stwierdziła, że tylko ciężką pracą można zbudować sukces uczelni.
Mam nadzieję, że wszyscy tak prezydent jak i radni będziemy o tym pamiętać.

Comments are closed.

Dyżury: Z uwagi na małe zainteresowanie moimi dyżurami zrezygnowałem z ich odbywania. Aby ułatwić dostęp do mnie zapraszam do kontaktu telefonicznego: 601 53 4321

Rada Miasta

Facebook

RAPORT Mama w Gorzowie

  • Facebook