You need to set up the menu from Wordpress admin.
Cze 5, 2012
marcin

Interpelacja w sprawie przemodelowania sieci tramwajowej

W związku z planowanym zakupem tramwajów z Kassel zwracam się z prośbą o informację, czy Urząd Miasta oraz Miejski Zakład Komunikacji rozważał przemodelowanie sieci tramwajowej w naszym mieście.

Tramwaje pozyskiwane z Kassel są dwukierunkowe. Od lat zanim zostaną dopuszczone do ruchu w naszym mieście są przerabiane na jednokierunkowe. Moim zdaniem można by wykorzystać ten potencjał poprzez proste przemodelowanie sieci tramwajowej w naszym mieście.

Kilka lat temu uczestniczyłem w spotkaniu na temat rozwoju komunikacji tramwajowej w naszym mieście. Podczas spotkania przedstawiono problem braku opłacalności odcinka od pętli na Wieprzycach do Os. Słonecznego. W związku z powyższym proszę o rozważenie wprowadzenia:

Linii 1 – Od dworca PKP do Silwany

Linii 2 – Od dworca PKP na Piaski

Linii 3 – Z Piasków do Silwany (bez zmian)

Linii 4 – Z Wieprzyc do przystanku Enea z zastrzeżeniem, że będzie to tramwaj dwukierunkowy poruszający się głównie od Enei na Os. Słoneczne i tylko jeden na kilka kursów będzie aż do pętli oraz że przesiadka pomiędzy 1 i 4 oraz 2 i 4 nie będzie wymagać ponownego kasowania biletu.

Wydaje się, że w ten sposób będzie można oszczędzić pewne środki oraz – o ile zajdzie taka potrzeba zlikwidować jeden tor tramwajowy np na poszerzenie ul. Kostrzyńskiej. Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można zapewnić dobre skomunikowanie z dworcami PKS i PKP.

W związku z powyższym proszę o odniesienie się do przedstawionej propozycji.

Comments are closed.

Dyżury: Z uwagi na małe zainteresowanie moimi dyżurami zrezygnowałem z ich odbywania. Aby ułatwić dostęp do mnie zapraszam do kontaktu telefonicznego: 601 53 4321

Rada Miasta

Facebook

RAPORT Mama w Gorzowie

  • Facebook