You need to set up the menu from Wordpress admin.
Sie 21, 2012
marcin

Interpelacja w sprawie utworzenia malowanego mini ronda na skrzyżowaniu ulic Kombatantów i Szarych Szeregów oraz przy galerii Nova Park.

Zwracam się z prośbą o udzielenie informacji czy Urząd Miasta rozważał utworzenie malowanego mini ronda na skrzyżowaniu ulic Kombatantów i Szarych Szeregów oraz przy galerii Nova Park. Taka zmiana organizacji ruchu pozwoli moim zdaniem upłynnić ruch w tych miejscach i zwiększy bezpieczeństwo. Ponadto przy galerii Nova Park umożliwi wyjazd w kierunku Zakanala.

Podobne rozwiązania funkcjonują w wielu miastach w Polsce. Na podstawie badań przeprowadzonych w Chorzowie można stwierdzić, że taki sposób wykonania przejezdnej wyspy centralnej (malowanie) na mini rondzie nie wpływa w sposób znaczący na liczbę niezdyscyplinowanych kierowców samochodów osobowych upraszczających sobie przejazd przez mini rondo. Natomiast zastosowanie wyspy malowanej (zamiast brukowanej) istotnie obniża koszty i upraszcza zamianę kolizyjnego skrzyżowania czterowlotowego na dużo bezpieczniejsze mini rondo.

 

W związku z powyższym proszę o udzielenie informacji:

  1. Czy Urząd Miasta rozważał budowę malowanych mini rond?
  2. Czy istnieją przepisy zakazujące budowy takich rond?
  3. Czy rozważana jest budowa takich ronda w wyżej wskazanych miejscach?

Comments are closed.

Dyżury: Z uwagi na małe zainteresowanie moimi dyżurami zrezygnowałem z ich odbywania. Aby ułatwić dostęp do mnie zapraszam do kontaktu telefonicznego: 601 53 4321

Rada Miasta

Facebook

RAPORT Mama w Gorzowie

  • Facebook