You need to set up the menu from Wordpress admin.
Paź 3, 2013
marcin

Kierowcy do autobusów!

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta zaproponowałem wprowadzenie zimowej ulgi na komunikację  dla właścicieli samochodów. Dlaczego? Poniżej przedstawiam 5 powodów dla których warto to zrobić już w tym roku.

  1. Jak się produkt nie sprzedaje to zróbmy promocję – do tej pory na spadające przychody i wzrost kosztów MZK reagowaliśmy podwyżkami cen biletów. Niestety jest to błędne koło, bo z uwagi na coraz wyższe ceny biletów coraz mniej osób stać na korzystanie z komunikacji miejskiej. Moim zdaniem trzeba to przełamać i zacząć aktywnie pozyskiwać klientów poprzez promocje.
  2. Zimowe problemy kierowców powinny być wykorzystane przez MZK – Zima to naturalny sojusznik komunikacji miejskiej. Kierowcy mają w tym czasie wiele problemów ze swoimi pojazdami. Skrobanie szyb, problemy z odpaleniem auta, większe zużycie paliwa, konieczność zmiany opon, stłuczki, śliska nawierzchnia, nieodśnieżone drogi i parkingi… Czy trzeba jeszcze wymieniać? To wszystko powoduje, że wielu kierowców mogłoby chcieć „dla świętego spokoju” zimą przesiąść się do autobusu. Potwierdza to zresztą sonda Radia Gorzów, gdzie większość głosujących uważa, że zimowa ulga dla kierowców jest dobrym rozwiązaniem.
  3. To czysty zysk dla MZK – nie oszukujmy się – kierowcy obecnie nie są klientami MZK, dlatego nawet jeśli z ulgi skorzysta tylko kilka osób, to i tak będzie to czysty zysk dla przewoźnika.
  4. Pomyślmy o drogach i kosztach ubezpieczenia – uważam, że każde auto które pozostanie na parkingu w czasie zimy nie pogorszy stanu dróg, które w tym okresie ulegają niezwykle szybkiej degradacji. Takie auto nie ulegnie także uszkodzeniu na tych drogach, przez co miasto nie będzie musiało płacić odszkodowań. A przypominam, że składka ubezpieczeniowa jaką miasto musi płacić znacząco wzrasta każdego roku.
  5. Łatwa weryfikacja – właściciela auta łatwo zweryfikować. Wystarczy w uchwale wprowadzić zapis, że do ulgowych przejazdów uprawnione są osoby, które w trakcie kontroli biletów okażą dowód rejestracyjny auta, którego są właścicielem lub współwłaścicielem.
Szczerze mówiąc nie wierzę, żeby przesiadanie się do autobusu nawet przy uldze było zjawiskiem masowym, uważam jednak, że warto spróbować.
Moim zdaniem samo MZK powinno szukać okazji, żeby zwiększać sprzedaż. Bo niby dlaczego nie można się porozumieć z jakimś sklepem, żeby do ulgi uprawniał paragon za zakupy powyżej określonej kwoty przez okres np. 3 godzin od jego wystawienia? Albo dogadać się z organizatorem imprezy masowej, żeby w dniu imprezy w określonych godzinach można było za darmo jeździć okazując bilet na to wydarzenie?

Comments are closed.

Dyżury: Z uwagi na małe zainteresowanie moimi dyżurami zrezygnowałem z ich odbywania. Aby ułatwić dostęp do mnie zapraszam do kontaktu telefonicznego: 601 53 4321

Rada Miasta

Facebook

RAPORT Mama w Gorzowie